مقالات وب سایت

لوستر مناسب برای پذیرایی کوچک

لوستر مناسب برای پذیرایی کوچک

فرقی نمی‌کند که پذیرایی منزل شما کوچک باشد یا بزرگ، لوسترها همیشه بهترین و رسمی‌ترین شکل نورپردازی هستند که می‌توانید به کار بگیرید. لوسترها هستند که توانایی تغییر فضای شما از حالت ساده به یک محیط هیجان‌انگیز و جذاب را دارند. در کل، تکمیک‌های روشنایی به منزل شما روح می‌دهند و آن را از سادگی تمام عیار خانه‌های معمولی خارج می‌کنند. با این‌حال، انتخاب لوستر مناسب برای پذیرایی کوچک ممکن است شما را با چالش‌هایی روبه‌رو کند. در این مطلب قصد داریم تا چند ایده و فاکتورهای مهم در انتخاب و خرید لوستر مدرن مناسب برای پذیرایی کوچک را مورد بررسی قرار دهیم.

معرفی انواع لوسترهای مناسب برای پذیرایی کوچک

لوستر یکی از نکات کلیدی برای طراحی داخلی به شمار می‌رود. به‌طوری که به آن قلب اتاق نشیمن با پذیرایی می‌گویند. از طرف دیگر، تنوع آن‌ها به حدی زیاد است که گاهی انتخاب را به‌شدت سخت می‌کنند. با این‌حال، برای افرادی که پذیرایی کوچکی دارند، همیشه انتخاب لوستر سخت و طاقت‌فرسا است. در نتیجه، تصمیم گرفته‌ایم تا چند نمونه از لوسترهای مناسب برای پذیرایی دنج و کوچک شما ارائه دهیم. با ما در ادامه همراه باشید تا آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

۱. لوستر تک رنگ برای پذیرایی کوچک

یکی از زیرکانه‌تربن انتخاب‌ها در زمینه پیدا کردن لوستر مناسب برای پذیرایی کوچک، لوسترهای تک رنگ محسوب می‌شوند. عموما طرح و رنگ‌های شلوغ باعث تشدد اعصاب می‌شود و تمرکز را به هم می‌ریزد. خصوصا اگر فضای شما کوچک باشد، با به کار بردن چنین لوسترهایی ذهن و چشم‌های بیننده را خسته می‌کنید. با این‌حال، لوسترهای تک رنگ در طیف رنگی خنثی مثل: سفید، کرم، مشکی، نقره‌ای و غیره متناسب خواهند بود. علاوه‌بر این، اگر که رنگ لوسترها با محیط شما هماهنگی داشته باشد، در عین حفظ زیبایی نور مناسبی برای فضای پذیرایی به وجود می‌آورد.

۲. لوسترهای مینیمال؛ حفظ روشنایی در عین سادگی

لوسترهای مینیمال در ابعاد بزرگ تا کوچک در بازار وجود دارند که در زمینه طراحی پذیرایی کوچک می‌توانند بهترین راه‌حل باشند. این لوسترها اکثرا طرح‌های ساده‌ای دارند و می‌توانند در رنگ‌ها و اشکال گوناگون به‌عنوان لوستر مناسب برای پذیرایی کوچک مورد استفاده قرار بگیرند. این لوسترها با فضای زندگی معاصر و مدرن هماهنگی مطلوبی دارند و از قیمت مناسبی هم برخوردار هستند. لوسترهای دو بعدی هم در دسته‌بندی مینیمال بسیار پرطرفدار و شیک برای پذیرایی خواهند بود و بعد و جلوه فضای پذیرایی را بیشتر از حد معمول افزایش می‌دهند.

لوستر مناسب برای پذیرایی کوچک

 

۳. لوسترهای چوبی؛ یک معماری و طراحی خاص

لوسترهای چوبی همیشه می‌توانند یک رنگ و بوی دیگری به پذیرایی کوچک شما بدهند. این لوسترها به راحتی با مبلمان و فرش‌های شما ست می‌شود و یک فضای آرام و دلباز برای اتاق نشیمن می‌سازد. سازه‌های چوبی در طرح‌های ساده تا پیچیده دیده می‌شوند که طبق سلیقه خود و دکور پذیرایی می‌توانید دست به انتخاب آن‌ها بزنید. نکته جالب درباره این لوسترها، دوام بالای آن و عدم تغییر در رنگ در آن‌ها به شمار می‌رود. از همین جهت انتخاب مقرون‌به‌صرفه با ماندگاری بالا برای شما فراهم می‌کنند.

۴. لوستر اسپوتنیک؛ کلاسیک و مدرن

لوسترهای اسپوتنیک طرح گسترده‌ای دارند، اما آن را به ساده‌ترین شکل ممکن به اجرا در می‌آورند. به همین دلیل بهترین لوستر مناسب برای پذیرایی کوچک به شمار می‌روند؛ زیرا جلوه زیادی را به روشنایی فضای هرچند کوچک شما می‌دهند و ظرهر منحصربه‌فرد خود را دارد. این سبک از لوسترها هم درخشش زیادی به دکوراسیون شما می‌دهند و هم سایه خود را به تمام قسمت‌های نشیمن می‌تابانند. اگر می‌خواهید یک تصویر هنری تمام عیار را به نمایش بگذارید تا هر کسی انگشت به دهان بماند، لوسترهای اسپوتنیک بهترین گزینه برای شما خواهند بود.

۵. لوسترهای بزرگ و آویزی؛ انتخاب جسورانه و محکم

درست است که داریم درباره لوستر مناسب پذیرایی کوچک صحبت می‌کنیم، اما نباید خود را محدود کنید. گاهی اوقات، یک لوستر بزرگ ‌و آویزی می‌تواند نقطه اتکای دکور پذیرایی شما باشد که زیبای دوچندانی به فضا می‌دهد. در نهایت، بیشترین تایم روز چراغ‌ها خاموش هستند و تنها طراحی آن‌ها دیده می‌شود. بنابراین، یک لوستر بزرگ و پرکار می‌تواند یک انتخاب جسورانه در طراحی داخلی پذیرایی شما باشد. لوسترهای بزرگی که در انتهای آن آویزهایی هم به کار رفته می‌توانند انتخاب هوشمندانه‌ای برای افرادی باشند که عاشق سبک تجملاتی هستند.

لوسترهای آویزی حال و هوای دیگری به پذیرایی می‌دهند

۶. لوسترهای صدفی؛ مناسب برای محیط ساحلی

این مدل از لوسترها هیجان‌انگیزترین انتخاب برای خانه‌هایی هستند که در مناطق ساحلی واقع می‌شوند. این لوسترها هم با فضای شما تطابق پیدا می‌کنند و هم به‌شدت شیک و زیبا هستند. لوسترهای صدفی در ابعاد گوناگون موجود هستند که طبق اندازه سقف و پذیرایی خود می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید.

۷. لوسترهای خطی؛ اشغال فضا در کمترین حد ممکن

لوسترهای خطی نقش و نگار خود را در یک ارتفاع خاص محدود می‌کنند و پیچیدگی عرضی و عمودی خاصی به وجود نمی‌آورند. به همین علت، در عین تجملاتی بودن فضای کمی از پذیرایی شما را اشغال می‌کنند. این لوسترها هم برای آشپزخانه کاربرد دارند و هم برای پذیزایی‌های کوچک. ضمن اینکه نور خوبی هم در فضای شما ساطع می‌کنند.

لوسترهای خطی تقریبا برای هر نقطه از خانه کاربردی هستند

لوسترهای خطی تقریبا برای هر نقطه از خانه کاربردی هستند

تکنیک‌های برای به کارگیری لوستر برای پذیرایی کوچک

حالا که با انواع لوستر مناسب برای پذیرایی کوچک آشنا شده‌اید، بد نیست که تکنیک‌های به‌کارگیری از آن‌ها را در طراحی دکوراسیون خود بدانید. این مسئله به شما کمک می‌کند تا فضای زیبا و به‌روزی برای پذیرایی خود بسازید. به چند تکنیک کاربردی در ادامه اشاره کرده‌ایم.

۱. طراحی بازتابی نور؛ کمک به منبع روشنایی

یکی از مسائلی که افراد را در انتخاب لوستر مناسب برای پذیرایی کوچک دچار مشکل جدی می‌کند، کمبود منبع نور است. فضای کوچک به شما اجازه به‌کارگیری لوسترهای بزرگ با سطح روشنایی بالا را نمی‌دهد. با این‌وجود، نباید تسلیم شوید. یکی از ترفندهای جالبی که در این زمینه وجود دارد، استفاده از آینه محسوب می‌شود.

 

شما خیلی راحت می‌توانید در پذیرایی و مقابل لوستر خود آینه قرار دهید تا از طریق بازتاب نور، روشنایی فضای خود را تامین کنید.

شما خیلی راحت می‌توانید در پذیرایی و مقابل لوستر خود آینه قرار دهید تا از طریق بازتاب نور، روشنایی فضای خود را تامین کنید.

۲. بهره‌گیری از دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال

سبک انتقالی یا ترنزیشنال به استفاده از ترکیب بافت سنتی و مدرن اشاره دارد. در این تکنیک شما از مبلمان‌ها، میز، دکوری‌های کوچک و بزرگ، فرش‌ها و در نهایت لوسترها گفته می‌شود. در این روش عناصر ساده و بسیک در کنار عناصر پر کار استفاده می‌شوند تا در حالت کلی تصویر جذابی برای شما بسازند.

۳. استفاده از سبک روستیک معاصر

در این سبک از معماری و طراحی داخلی، لوسترهای چوبی یا فلزی به کار گرفته می‌شود که رنگ‌های ماتی دارند. این لوسترها می‌توانند هم به‌صورت چوبی باشند و هم نوع فلزی که از روکش‌هایی با طیف رنگی گرم ساخته شده‌اند. این سبک عموما از طبیعت برای طراحی الگو برداری می‌کند. شما می‌توانید بخشی از المان‌ها مثل لوستر را برجسته کنید و باقی چیزها را در سطح ساده و معمولی نگه دارید. لوسترها به‌عنوان نقطه کانونی برجستگی خاصی به این فضا می‌دهند.

فاکتورهای مهم در انتخاب لوستر برای پذیرایی کوچک

با وجود اینکه برای یافتن لوستر مناسب برای پذیرایی کوچک با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستید اما نباید نکات ضروری را فراموش کنید. در ادامه فاکتورهای ضروری برای انتخاب لوستر چه در ابعاد بزرگ و چه در اندازه و ابعاد کوچک را شرح داده‌ایم.

  • میزان تابش نور؛ حفظ روشنایی

شما نباید فضای کوچک را با نور کم بپوشانید. برعکس، سایه روشنی که از طریق نورپردازی ایجاد می‌شود می‌تواند پذیرایی شما را بزرگتر از چیزی که هست، نشان دهد. بنابراین، شما باید دقت کنید که لوستر انتخابی، روشنایی پذیرایی شما را به قدر کافی برطرف کند. ضمن اینکه به‌ کار بردن یک لوستر بزرگ بهتر از استفاده از انواع و اقسام چراغ‌ها و لامپ‌ها و شلوغ کردن فضا برای تامین روشنایی است.

باید لوسترهایی انتخاب کنید که علاوه‌بر زیبایی روشنایی هم داشته باشند

  • در نظر گرفتن ارتفاع سقف؛ هماهنگی با محیط

از جمله مسائل مهم در انتخاب لوستر مناسب برای پذیرایی کوچک، در نظر داشتن ارتفاع سقف شما با اندازه و ارتفاع لوستر خواهد بود. لوسترهای بلندی که امکان برخورد با اشیاء یا افراد را دارند، به‌طور کامل اشتباه هستند. حتی استفاده از آن‌ها محیط شما را کوچکتر از چیزی که هست، جلوه می‌دهد.

  • اندازه لوستر؛ تناسب با اندازه فضا

این نکته با ارتفاع سقف مکمل یکدیگر هستند. اندازه لوستر نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باید باشد. بلکه باید هماهنگی لازم را با ابعاد پذیرایی شما داشته باشد. صرفا لوستر بزرگتر نمی‌تواند تصمین‌کننده زیبایی و روشنایی محیط مورد نظر شما باشد.

  • گارانتی و پشتیبانی؛ حفظ امنیت

یکی از چیزهایی که در هنگام خرید لوستر باید در نظر داشته باشید، گارانتی و نکات امنیتی آن است. بهتر است از جاهایی لوستر را خریداری کنید که پشتیبانی لازم را داشته باشند و بتوانند پاسخگوی سوالات شما باشند.

سخن پایانی 

عده زیادی از افراد به علت کوچک بودن فضای اتاق نشیمن بی‌خیال استفاده از لوستر می‌شوند و همیشه با حسرت از کنار فروشگاه‌های آن عبور می‌کنند. امروزه سبک‌ها و انواع گوناگونی از لوسترها موجود است که تقریبا تمامی سلیقه‌ها، سبک‌ها و اندازه‌ها را پوشش می‌دهند. بنابراین در این مطلب یک راهنمای جامع و کامل به شما ارائه داده‌ایم تا با استفاده از آن بتوانید بهترین انتخاب لوستر مناسب برای پذیرایی کوچک را داشته باشید. امیدواریم که این مطالب برای شما کاربردی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *